VIDEO/ Benevento kalon në avantazh ndaj Napolit, shënon Insigne

VIDEO/ Benevento kalon në avantazh ndaj Napolit, shënon Insigne

15:44, 25/10/2020

Benevento ka kaluar në avantazh 1-0 në përballjen ndaj Napolit, e vlefshme për javën e 5-të në Serie-A.

Golin për “Magjistarët e realizoi Roberto Insigne në minutën e 30-të takimit. 26 vjeçari shfrytëzoi më së miri asistin e Lapadulas, duke dërguar topin në rrjetë.

Roberto është vëllai i futbollistit të Napolit, Lorenco Insigne, që sot luajnë për herë të parë kundër njëri-tjetrit.

Ata patën një përqafim të ngrohtë mes tyre në fillimin e ndeshjes. Të dy ishin nga i njëjti krah i fushës dhe nuk mund të mungonte kjo foto emocionuese.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco