Interi rikthehet tek fitorja në Serie A

Interi rikthehet tek fitorja në Serie A

22:13, 24/10/2020

Inter i është rikthyer fitores.

Skuadra e drejtuar nga Antonio Conte ka mposhtur 2-0 Genoan duke marrë 3 pikë t rëndësishme në Serie A. Ishte Romelu Lukaku ai që i pari dërgoi topin në rrjetë në këtë takim, duke shënuar në minutën e 64’.

D’Ambrosio shënoi për 2-0 në minutën e 79’, duke i dhënë fund dilemës së këtij takimi.

Inter shkon tashmë në kuotën e 10 pikëve pas pesë ndeshjeve të luajtura, kurse Genoa mbetet me katër pikë në katër ndeshje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco