Fantastike! Laura Fazliu mposht xhudisten serbe

Fantastike! Laura Fazliu mposht xhudisten serbe

12:31, 24/10/2020

Sot është duke u zhvilluar dita e dytë e Grand Slamit në Budapest, ku janë duke garuar xhudistët kosovarë Laura Fazliu e Akil Gjakova.

Në meçin e parë Laura Fazliu shënoi fitore spektakolare ndaj xhudistes serbe, Anja Obradoviq

Image

Fazliu, që garon në kategorinë 63 kilogramë, e fitoi këtë meç me ippon. Më raundin e dytë ajo do të përballet me hungarezen Szofi Ozbas.

ndërsa, Akil Gjakova, në 73 kilogramë, raundin e parë e kaluar pa luftë, derisa në të dytin përballet me gjeorgjianin Lasha Shavdatuashvili.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco