Femrat/ Kosova ndalet në barazim përballë Turqisë

Femrat/ Kosova ndalet në barazim përballë Turqisë

21:21, 23/10/2020

Kosova e femrave nuk mori më shumë se një barazim pa gola ndaj Turqisë e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian.

Kosova u penalizua shumë nga ndërhyrja jo mirë e Sylës, e cila u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 35’. Pavarësisht inferioritetit vajzat e Kosovës arritën që ta mbanin të paprekur portën.

Me këtë barazim, Kosova shkon në kuotën e 10 pikëve duke u renditur në vendin e katërt, kurse Turqia ka vetëm 2 pikë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco