Dëmtohet Diego Costa dhe humb 6 ndeshje me Atleticon

Dëmtohet Diego Costa dhe humb 6 ndeshje me Atleticon

16:39, 19/10/2020

Diego Costa pritet t’i mungojë për Atletico Madridin.

Sulmuesi spanjoll do të detyrohet të qëndrojë pak kohë jashtë fushave të blerta për shkak të një dëmtimi që pësoi në ndeshjen ndaj Celta Vigos.

Pas ndeshjes është konfirmuar se lojtari ka kryer ekzaminimet mjekësore dhe raportohet se do të humbë rreth 6 ndeshje.

Joao Felix dhe Luis Suarez tashmë pritet të kenë më shumë minuta në dispozicion.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco