VIDEO/ Sulmuesi shqiptar shënon supergol, shikoni si tallet me kundërshtarin!

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar shënon supergol, shikoni si tallet me kundërshtarin!

17:16, 18/10/2020

Shpërdoroi raste flagrante me Kombëtaren shqiptare, por e korrigjon shumë shpejt shënjestrën me klubi ne tij në Holandë.

Bëhet fjalë për talentin kuqezi, Armando Broja i cili është i papërmbajtshëm në fitoren 0-2 Vitesses në fushë ne Dem Haag.

Sulmuesi 19-vjeçar, në pronësi të Chelsea-t, shënoi të dy golat e ekipit të tij (tre në total në këtë sezon), nga një në çdo pjesë, për t’i siguruar fitoren e katërt në kampionat, që e mban në krye me 12 pikë, aq sa ka grumbulluar dhe kryesuesit e Ajaxit.

Broja është një talent i mrekullueshëm pasi ka dribluar në mënyrë fantastike mbrojtësit kundërshtarë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco