Lajm i trishtë për klubin shqiptar, ndahet nga jeta ish-trajneri

Lajm i trishtë për klubin shqiptar, ndahet nga jeta ish-trajneri

13:26, 17/10/2020

Një lajm i trishtë për klubin e Shkumbinit, teksa mësohet se është ndarë nga jeta një nga figurat më të spikatura të futbollit peqinas, Naim Gripshi.

Gripshi ka kontribuar për ekipin e Shkumbinit rreth viteve ’70, ku ka luajtur si mbrojtës. Pas një dëmtimi të rëndë u detyrua ta linte sportin shpejt. Mirëpo kjo gjë nuk e ndan atë prej futbollit.

Profesor Naimi ishte promotori i hapjes së klasave sportive dhe një trajner tepër i përkushtuar i moshave. Prej tij kanë dalë lojtarë si trajneri aktual Magani, Branica, Tosku, Nexha, Isai, etj.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco