Manchester City 'shkërmoq' Burnley-n, Newcastle fiton me penallti ndaj Newport

22:39, 30/09/2020

Në Angli, futbolli nuk njeh pushim. Pas humbjes ndaj Leicester në Premier League, Manchester City i Pep Guardiolas zbriti këtë të mërkurë sërish në fushë në kuadër të EFL Cup. Kundërshtuar kishte Burnley.

“Qytetarët” ia dolën të dilini fitues në këtë sfidë, pasi mposhtën vendasit me rezultatin e thellë 0-3. Sterling, i shërbyer në mënyrë perfekte nga Benjamin Mendy realizoi golin e parë për miqtë (1-0, i 35-ti). Anglezi shënon sërish pas pushimit, këtë herë pas një pasimi të Ferran Torres (2-0, 49). Të dy futbollistët më pas ndryshuan rolet: Sterling në pasim për Torres (3-0, 65).

Më herët Newcastle kishte fituar në fushën e Newport (1-1, 5 me 4 penallti). Ndërsa Everton mundi me rezultatin e thellë 4-1 West Hamin