Shqetësuese/ 10 futbollistë pozitiv me koronavirus në Premier League

Shqetësuese/ 10 futbollistë pozitiv me koronavirus në Premier League

09:48, 29/09/2020

10 futbollistë të Premier Leagues kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Lajmi është konfirmuar nga Federata Angleze e Futbollit që brenda periudhës 21-27 shtator ka kryer 1595 teste (lojtarë dhe staf).

Të gjithë ata që kanë rezultuar pozitivë janë vendosur në izolim, sipas protokollit mjekësor. Javën e kaluar dolën në qarkullim katër emra: Ilkay Gundogan i Manchester City si dhe trajneri i West Ham, David Moyes si dhe dy lojtarë të këtij ekipi, Issa Diop dhe Josh Cullen.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco