Tronditet futbolli italian, te klubi i Serie A ka 14 raste me COVID-19

Tronditet futbolli italian, te klubi i Serie A ka 14 raste me COVID-19

21:14, 28/09/2020

Genoa dhe e gjithë Serie A ka marrë një tronditje të madhe ditën e sotme.

Pas portierit Perin dhe mesfushorit Shone, ditën e sotme kanë rezultuar me Koronavirus edhe 12 persona të tjerë të prekur, duke e çuar në total 14 numrin e të infektuarve, duke përfshirë këtu futbollistët dhe stafin teknik.

8 prej tyre dyshohen se janë futbollistë.

Lajmi u konfirmua nga vetë klubi në faqen zyrtare.

Kujtojmë që Genoa u përball ditën e djeshme me Napolin, në sfidën që përfundoi me rezultatin 6-0.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco