Jepen vlerësimet për futbollistët pas ndeshjes Juve-Roma, ja sa pikë mori Kumbulla

Jepen vlerësimet për futbollistët pas ndeshjes Juve-Roma, ja sa pikë mori Kumbulla

11:07, 28/09/2020

Pas ndeshjes së ditës djeshme Juve- Roma e cila përfundoi me barazim janë dhënë vlerësimet për lojtarët.

Në vend të parë qëndrojnë Veretout dhe Ronaldo me 7.5 pikë.

Image

Veretout 7.5

Po aq vendimtar sa CR7. Kur rezultateti ishte 1-0 ishte ai që fiton topin në pasimin e gabuar të Ramsey, Veretout godet drejt portës dhe merr penalltinë. Kur rezultateti ishte 2-1 gjesti teknik është për tu duartrokitur: kontroll në drejtimin e duhur, fundi i majtë.

ImageRonaldo 7.5

Si një vit më parë: pak Juve, shumë Ronaldo. Penalltia është e tij krahu i Pellegrinit ulet për të devijuar kalimine tij në zonë. Por margaritari është 2-2, kur ai qëndron në ajër për kohën e nevojshme për të mposhtur Mancini, Bruno Peres dhe Mirante.

ImageIbanez 7

Ai drejton mbrojtjen me personalitet, bën disa rikuperime të mrekullueshme.

ImageSzczesny 7

Në ndeshjen e njëqindtë në Juventus bën një mrekulli të parë me Mkhitaran dhe shkon një hap larg nga e dyta në penalltinë e Veretout.

Image

Kumbulla 6.5

Debutoj me besim të konsiderueshëm si fillestar në Romë.

ImageRabiot 4

Gabim i dyfishtë në penallti: ai refuzon krosimin e Dzeko në këmbën e Veretout dhe më pas hap krahun në gjuajtjen e francezit. Ai gjen pak hapësirë ??dhe ka pak ide dhe të gjitha ato janë aq të mjegullta saqë pas një ore merr një karton të dytë të verdhë

Image

Bruno Peres 5

Kur Ronaldo largohet për t’u ngritur në qiell, ai as nuk e vë re. Dhe gjithashtu për pjesën tjetër ai i jep shumë pak ekipit.

Image

McKennie 5

Pirlo dëshiron që ai të jetë më i saktë në vendosjen, por përshtypja është se Teksani nuk është saktësisht ideal në këtë nivel. Këtë herë ai madje fryn disa shumë tullumbace, si ai që i dha mundësi Mkhitaran.

ImageDzeko 5.5

Ai fillon ngadalë, pothuajse duke ecur, por rreth 20 ’hyn në lojë dhe mbi të gjitha hyn të dy veprimet e golave të Romës. Ana negative e lojës së tij janë dy golat e humbur. Ishte një keqardhje e madhe.

Image

Bonucci 5.5

Në rastin e parë të Romës, atë të Mkhitaran, ai pothuajse shmanget dhe nuk është e qartë pse. Kur fillon kundërsulmi 2-1, ai nuk arrin të rikuperohet.

Image

Fonseca 6.5

Surpriza e vërtetë është një Romë që e vë Juve në vështirësi serioze. Ekipi është kompakt, i organizuar, efektiv në mbrojtjen dhe ndërtimin.

Image

Pirlo  5.5

Këtë herë surprizat nuk janë bindëse. Roma e vë skuadrën e tyre në vështirësi serioze.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco