VIDEO/ Aksidenti i frikshëm në Formula 2, makina shpërthen në flakë

VIDEO/ Aksidenti i frikshëm në Formula 2, makina shpërthen në flakë

13:48, 27/09/2020

Një përplasje e frikshme ka ndodhur në Formula 2 midis Luca Giotto dhe Jack Aitken në pistën e Sochit.

Të dy pilotët ishin duke luftuar me njëri-tjetrin, por në kthesën me numër 3 makinat e tyre patën një kontakt, duke bërë që të dy të përfundonin të përplaseshin me barrierat mbrojtëse me një shpejtësi shumë të lartë, ndërsa impakti ishte i frikshëm.

Një prej makinave përfundoi në flake, mirëpo për fat të mirë, askush nuk u lëndua, me dy pilotët që u kthyen të sigurt në bokse.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco