Dy humbje në dy ndeshje të luajtura në Bundesligë, klubi gjerman shkarkon trajnerin

Dy humbje në dy ndeshje të luajtura në Bundesligë, klubi gjerman shkarkon trajnerin

11:20, 27/09/2020

Dy humbje në po aq ndeshje dhe njëmbëdhjetë gola të pësuar i kushtuan shtrenjtë trajnerit të Schalke-s, David Wagner .

Klubi gjerman ndodhet tashmë në krizë dhe sapo ka ardhur lajmi për shkarkimin e teknikut, Wagner.

Së bashku me të janë larguar edhe Christoph Buhler dhe Frank Frohling.

Në ditët e ardhshme, lexohet në njoftimin zyrtar të klubi të Schalkes do të komunikohet emri i pasardhësit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco