FOTO/ Vlerësimi i lojtarëve: Inter - Fiorentina, ja kush është më i miri i ndeshjes

FOTO/ Vlerësimi i lojtarëve: Inter - Fiorentina, ja kush është më i miri i ndeshjes

08:47, 27/09/2020

Ka qenë një ndeshje mjaft e bukur ajo mes Interit dhe Fiorëentinës e luajtur mbrëmjen e djeshme në “San Siro” në kuadër të javës së dytë në Serie-A.

Zikaltërit arritën të përmbysnin dy herë rezultatin e takimit, duke fituar në fund me shifrat 4-3.

Djemtë e Antonio Contes bënë një paraqitje fanastike mbrëmë, por më i miri i ndeshjes është shpallur lojtari i Fiorentinës, Franck Ribery, i cili ishte protagonist absolut për “violët”, me dy asiste të dhënë.

Mesfushori francez u vlerësua me notën 8.8, kurse vlerësimi më i ulët i takoi po lojtarëve të Fiorentinës. Martin Caceres dhe portieri Bartlomiej Dragoëski u vlerësuan me notën 5.6, ja të gjitha notat e lojtarëve:

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco