Europa League/ Shkëndija – Tottenham, ja si rreshtohen skuadrat

Europa League/ Shkëndija – Tottenham, ja si rreshtohen skuadrat

19:27, 24/09/2020

Në orën 20:00, në arenën “Todor Proeski” të Shkupit, luhet ndeshja ndërmjet Shkëndijës së Tetovës dhe Tottenham, e vlefshme për turin e tretë në Europa League.

Edhe pse “Spursat” shihen si favorit në këtë sfidë, djemtë e Ernest Gjokës do të tentojnë të bëjnë një paraqitje të mirë, pse jo edhe të kërkojnë mrekullinë.

Ndërkohë, formacionet zyrtare të kësaj sfide janë publikuar pak çaste më parë, ku vlen të theksohet fakti që Jose Mourinho e ka vlerësuar maksimalisht ndeshjen, duke hedhur në fushë shumë prej lojtarëve titullarë, me përjashtim të sulmuesi Kane dhe portieri Loris, që nuk janë preferuar nga minuta e parë.

FORMACIONET ZYRTARE:

Image

                                                                                                                         VS

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco