‘Goli’ jashtë fushe i Tottit: fjalët e tij bëjnë që një tifoze e Romës të dalë nga koma

‘Goli’ jashtë fushe i Tottit: fjalët e tij bëjnë që një tifoze e Romës të dalë nga koma

18:39, 24/09/2020

Frencesco Totti ka realizuar një “gol” më të rëndësishëm se ai në fushën e lojës. Këtë herë “goli” kishte të bënte me jetën e një njeriu. “Loja” në fjalë është ajo e luajtur nga një tifoze e Romës dhe e tij, e cila ka qenë në koma për nëntë muaj për shkak të një aksidenti automobilistik. Dhe e cila, siç raportohet nga Corriere dello Sport, u zgjua duke dëgjuar fjalët e idhullit të saj në një video mesazh.

Image

Familjarët e saj shpesh i vendosnin himnin e Romës, derisa falë ndihmës së shoqatave u sigurua një video nga Totti. “Ilenia mos u dorëzo, ti do i’a dalësh. Jemi të gjithë me ty”, ishin fjalët e legjendës së Romës, Totit në video.

Image

Menjëherë pas kësaj videoje, Ilenia Matilli është përmirësuar ndjeshëm dhe ka arritur të dalë nga koma.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco