Kupa Carabao: Chelsea 'shkërrmoq' Barnsley, Arsenali eliminon Leicester

Kupa Carabao: Chelsea 'shkërrmoq' Barnsley, Arsenali eliminon Leicester

23:03, 23/09/2020

Mbrëmjen e sotme u luajtën disa takime të turit të tretë të Kupës Carabao. Një prej ndeshjeve më interesante ishte ajo midis Leicester dhe Arsenal, ku këta të fundit të kualifikoheshin në 1/8-ta falë triumfit  me rezultatin e pastër 0-2.

Pjesa e parë e sfidës përfundoi me rrjeta të paprekura, ndërsa në pjesën e dytë “topçinjtë” shënuan dy herë, falë Fuchs ( 57-të) dhe Nketiah (90-të).

Në të njëjtën orë u luajt edhe sida mes Chelsea-t dhe Barnslyt. Një takim të cilin “blutë e londrës” e fituan me rezultatin e thellë 6-0,  ku tre prej golave u shënuan nga blerja e kësaj merkato, Kai Havertz. Me këtë fitore Chelsea u kualifikua në raundin tjetër.

Rezultatet e ndeshjeve:

Millwall 0-2 Burnley (Brownhill (45), Vydra (90 + 3) për Burnley)

Preston 0- 2 Brighton (Jahanbakhsh (i 57-ti), Mac Alister (i 75-ti) për Brighton)

Leicester 0-2 Arsenal (Fuchs (57, csc), Nketiah (90) për Arsenal)

Chelsea 6-0 Barnsley (Abraham (19), Havertz (29, 55, 65), Barkley (50), Giroud (83) për Chelsea)

Fulham 2-0 Sheffield Wednesday (Kamara (9), Reid (32) për Fulham)

Stoke City 1-0 Gillingham (Campbell (37) për Stoke City)

Fletwood 2- 5 Everton (Duffy (48), Camps (58) për Fletwood, Richarlison (23, 34), Iwobi (49), Bernard (72), Kean (90 + 2) për Everton)

Morecambe 0- 7 Newcastle (Joelinton (5, 31), Almiron (20), Murphy (27), Hayden (45 + 2), Lascelles (51), Lavelle (90 + 1, CSC) për Newcastle)

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco