Ansu Fati zyrtarisht pjesë e ekipit të parë të Barcelonës, ja klauzola e çmendur

Ansu Fati zyrtarisht pjesë e ekipit të parë të Barcelonës, ja klauzola e çmendur

17:21, 23/09/2020

Ansu Fati zyrtarisht bashkohet me ekipin e parë të Barcelonës. Klauzola e largimit të lojtarit shkon nga 170 milionë euro të parashikuara nga marrëveshja fillestare në 400 milionë euro.  

Image

Futbollisti do të mbajë mbi shpinë fanellën me numrin 22 që në dy sezonet e fundit ishte mbajtur nga Arturo Vidal dhe i cili para kilianit ishte mbajtur veshur nga lojtarë të tillë si Reiziger, Frank de Boer, Luis Garcia, Saviola, Abidal dhe Dani Alves.

Fati ka firmosur deri në vitin 2022 me katalansit dhe për sa i përket çështjes financiare nuk ka rritje të pagës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco