ZYRTARE/ Tjetër futbollist shqiptar transferohet në Turqi

ZYRTARE/ Tjetër futbollist shqiptar transferohet në Turqi

17:15, 23/09/2020

Në Turqi zbarkon një tjetër futbollist shqiptar.

Bëhet fjalë për shqiptarin e Kosovës, Idriz Voca, i cili është zyrtarizuar te klubi turk i Ankaragucu.

23-vjeçari ka lënë Luzernin në Zvicër, duke iu bashkuar klubit kryeqytetas turk, teksa firmosi një kontratë 2-vjeçare me klubin e ri.

 “Jam krenar që jam pjesë e një klubi të fortë dhe të suksesshëm siç është Ankaragocu. Jam i entuziazmuar dhe premtoj të jap më të mirën time të mundshme”, ishin fjalët e para të shqiptarit gjatë prezantimit.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco