Ngjarje e rëndë/ Rrufeja godet futbollistët gjatë ndeshjes, disa përfundojnë në spital

Ngjarje e rëndë/ Rrufeja godet futbollistët gjatë ndeshjes, disa përfundojnë në spital

15:04, 23/09/2020

Rrufeja lëndoi 14 futbollistë adoleshentë gjatë ndeshjeje në Zvicër.

Në takimin e zhvilluar dje në Saint Gallen midis të rinjve të Abtvilit dhe Musterlingenit, u regjistrua një rrufe e fuqishme në orën 08:40.

Shkarkimi i energjisë ka shkaktuar lëndimin e 14 futbollistëve, 3 prej të cilëve ndodhen në spital.

Lajmi i mirë është se gjendja e tyre paraqitet e stabilizuar.

Ndërhyrja e shpejtë e 6 ambulancave ndihmoi në rehabilitimin e shpejtë të futbollistëve adoleshentë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco