Kupa Carabao/ Man United mposht Luton dhe kualifikohet në raundin tjetër

Kupa Carabao/ Man United mposht Luton dhe kualifikohet në raundin tjetër

23:10, 22/09/2020

Manchester United fiton lehtësisht ndaj në transfertë ndaj Luton e vlefshme për Kupën Carabao.

“Djajtë e Kuq” mposhtën 3-0 skuadrën modeste dhe në këtë mënyrë siguruan kualifikimin në raundin tjetër të këtij kompeticioni.

Në minutën e 44’ ishte Juan Manuel Mata i cili kaloi në avantazh Man United pasi nuk gaboi përballë pikës së penalltisë.

Marcus Rashford (88′) dyfishoi rezultatin, kurse Mason Greenwood (90+2′) vulosi kualifikimin e skuadrës së tij.

Në raundi e katërt, Man United pret fituesin e ndeshjes Preston – Brighton.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco