Zyrtare: Keidi Bare është lojtari më i ri i Espanyol

Zyrtare: Keidi Bare është lojtari më i ri i Espanyol

19:40, 22/09/2020

Përmes një postimi në faqen e klubit, Espanyol ka zyrtarizuar transferimin nga Malaga të futbollistit të kombëtares shqiptare, Keidi Bare.

Bare do u transferua te skuadra e Espanyol-it për një shifër prej 2+1 milionë eurosh, ndërsa 21-vjeçari ka firmosur në 30 qershor të vitit 2024 me klubin  e ligës së dytë spanjolle.

Mesfushori kuqezi do të përfitojë rritje të ndjeshme të pagesës. Ndërsa te Malaga ka përfituar më pak sesa 100 mijë euro, kjo edhe në bazë të vështirësive ekonomike të kësaj të fundit. Tek Espanyoli mediat spanjolle bëjnë me dije se mesfushori fierak do të ketë një pagë afro 2 milionë euro për katër sezonet. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco