Tronditet Roma, humbet ndeshjen ndaj Veronës në tavolinë

Tronditet Roma, humbet ndeshjen ndaj Veronës në tavolinë

16:38, 22/09/2020

3 -0 në tavolinë. Gjykata Sportive me një njoftim për shtyp bëri të ditur humbjen e Romës në ndeshjen e parë të Serie A 2020/21 kundër Hellas Verona.

Penalizimi ka ardhur për shkak të gafës së klubit verdhekuq, me mesfushorin Diavara, i cili në listën e dorëzuar Ligës, ishte përfshirë te futbollistët nën 22 vjeç, ndërkohë që ai kishte mbushur 23 vjeç në 17 korrik. Kjo gjë i ka kushtuar shtrenjtë Romës. Pavarësisht se ndeshja me Veronën përfundoi 0-0, vendasit kanë siguruar 3 pikë në tavolinë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco