ZYRTARE: Arsenali nënshkruan kontratë 5-vjeçare me portierin e ri

ZYRTARE: Arsenali nënshkruan kontratë 5-vjeçare me portierin e ri

20:12, 21/09/2020

Arsenali ka finalizuar nënshkrimin e portierit islandez, Runar Alex Runarsson nga skuadra franceze Dijon.

Topçinjtë kanë rënë dakord për një marrëveshje me vlerë pak më shumë se 1 milion funte për 25-vjeçarin.

Runarsson përfundoi testet mjekësore me Gunners dhe tashmë ka hedhur firmën në kontratën 5-vjeçare me skuadrën londineze. Runarsson u ble si portier i dytë dhe pritet të bëjë debutimin kundër Leicester City të mërkurën në mbrëmje, në ndeshjen e vlefshme për Carabao Cup.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco