Debutoi me gol te Juventusi, Kulusevski tregon bisedën me Ronaldon gjatë ndeshjes

Debutoi me gol te Juventusi, Kulusevski tregon bisedën me Ronaldon gjatë ndeshjes

08:56, 21/09/2020

Lojtari i ri i Juventusit, Dejan Kulusevski, shprehu fjalët më të mira për trajnerin e kampionëve të Italisë, Andrea Pirlo.

Pas fitores 3-0 ndaj Sampdorias, ku ai shënoi golin e parë, futbollisti suedez vlerësoi Pirlon për besimin që tregon ndaj lojtarëve.

Ndër të tjera, Kulusevski tregoi se kur Juventusi kryesonte me rezultatin 2-0, Cristiano Ronaldo e udhëzonte për të sulmuar më shumë, në mënyrë që të shënonin akoma.

Debutimi me Juventusin – “Ishte një mbrëmje fantastike. Nuk ishte e thjeshtë, por morëm 3 pikë dhe fituam 3-0. Jam i kënaqur që shënova në debutim”.

Pirlo – “Ai është shumë i qetë, beson te lojtarët dhe u jep shumë besim. Është e lehtë të luash për të. Ai më lejon që të luaj dhe në këtë mënyrë mund të argëtohemi”.

Cristiano Ronaldo – “Jam me fat që e kam shok skuadre, është fantastik. Kur rezultati ishte 2-0, ai vazhdonte të më thoshte se duhej të sulmoja akoma. Ai dëshironte të shënonim prapë, është vërtetë i uritur”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco