Foto/ Sadio Mane barazon Ferando Torresin me gola

Foto/ Sadio Mane barazon Ferando Torresin me gola

20:49, 20/09/2020

Me dopjetën e shënuar kundër Chelseat në javën e dytë të kampionatit anglez, ylli i Liverpoolit, Sadio Mane, ka regjistruar një arritje personale.

Sulmuesi senegalez barazoi ish-yllin e të kuqve, Fernando Torres, përsa i përket golave të shënuar Premier Ligë.

Spanjolli dhe afrikani ndajnë të dy 65 gola të shënuar në elitën e futbollit anglez.

Torres luajti për 4 vite me Liverpuoolin, ndërsa ky është sezoni i pestë i Mane me fanellën legjendare të “The Reds”.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco