'Shqiptari i vdekur qenka shqiptar i mirë?!' Tifozëve të Vardarit iu ngec në fyt kënga, kur iu dalin përpara djemtë kuqezi

'Shqiptari i vdekur qenka shqiptar i mirë?!' Tifozëve të Vardarit iu ngec në fyt kënga, kur iu dalin përpara djemtë kuqezi

10:25, 20/09/2020

Tifogrupi “Komitët” e Vardarit ishin duke kënduar në rrugët e qytetit të Shkupit, kore raciste për shqiptarët, por kësaj here duket se kanë dalë huq, në momentin që disa djem shqiptarë iu afruan pranë tyre. Incidenti ka ndodhur në lagjen “Gjorçe Petrov”.

Një fis shqiptar  ishte mbledhur për një gëzim familjar, ku nuk mungonin edhe flamujt kuqezi. Në këto moment tifogrupi nisi koret “Shqiptari i vdekur, është shqiptar i mirë”. Pranë tyre shkuan menjëherë disa djem shqiptarë me motora, për t’iu kërkuar llogari. Të frikësuar nga shqiptarët, tifozët e Vardarët u shpërndanë, duke mos ju ndjerë më zëri. Edhe pse më të shumtë në numër ata u zmbrapsën.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco