Partizani bëhet me ekip femrash, do debutojë që në këtë sezon

Partizani bëhet me ekip femrash, do debutojë që në këtë sezon

14:08, 19/09/2020

Partizani ka njoftuar sot se ka nisur punën për organizimin e ekipit të femrave në futboll, i cili do të garojë në Kategorinë Superiore që në sezonin 2020-2021.

Klubi i kuq ka ftuar të gjithë vajzat mbi 15 vjeç, të cilat kanë pasur një eksperiencë të mëhershme në këtë sport, të kontaktojnë për t’u bërë pjesë e skuadrës së femrave të Partizanit.

Ndërkohë në komunikatën e shpërndarë në faqen zyrtare në rrjetet sociale, Partizani thekson se edhe për ekipin e femrave do të synohet krijimi i një skuadre elitare, që do të garojë për objektiva madhorë.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco