Ndeshja ndaj Elche-s/ Koeman publikon listën, Pjanic thirret për herë të parë

Ndeshja ndaj Elche-s/ Koeman publikon listën, Pjanic thirret për herë të parë

12:35, 19/09/2020

Pas fitoreve kundër Tarragona dhe Girona-s në përgatitjet para-sezonale, Barcelona duhet të sfidojë Elche-n ditën e sotme si pjesë e trofeut “Joan Gamper”, në Camp Nou.

Për këtë takim, Ronald Koeman ka thirrur shumë lojtarë, duke përfshirë edhe të sapoardhurin, Miralem Pjanic. Ish-lojtari i Juventusit, i cili mbërriti këtë verë, grumbullohet për herë të parë me skuadrën katalanase.

Mirëpo, disa lojtarë mungojnë. Me një të ardhme të pasigurt, Arturo Vidal dhe Luis Suarez nuk janë thirrur sërish. Por mungesa e talentit, Riqui Puig është befasuese. Sipas informacionit nga RAC1 , ky është një "vendim teknik".

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco