Zyrtare: Genoa nuk ndalet, bën dy 'goditje' 'big' në merkato

Zyrtare: Genoa nuk ndalet, bën dy 'goditje' 'big' në merkato

11:01, 19/09/2020

Pas nënshkrimit me Milan Badelj, Joel Asoro, Eduardo Goldaniga, Filippo Melegoni dhe Miha Zajc, skuadra e Genoa-s sapo ka zyrtarizuar transferimin e dy lojtarëve të tjerë. Bëhet fjalë për Davide Zappacostan dhe Marco Pjacan.

Mbrojtësi i djathtë i Chelsea-t dhe sulmuesi i Juventusit “zbarkojnë” në huazim te skuadra e Genoa-s.

I pari edicionin e kaluar ishte në huazim te Roma ndërsa i dyti ishte huazuar te Anderlecht. Ky është huazimi i katërt i kroatit që nga nënshkrimi me bardhezinjtë në vitin Bianconerët 2016, me të cilët ka luajtur vetëm 21 ndeshje.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco