VIDEO/ Lewandowski i dha asist me finte, Muller godet 'fluturimthi' për të realizuar golin e 200-të me Bayern

VIDEO/ Lewandowski i dha asist me finte, Muller godet 'fluturimthi' për të realizuar golin e 200-të me Bayern

09:29, 19/09/2020

Bayern Munich e nisi “furishëm” sezonin e ri futbollistik në Gjermani. Kampionët në fuqi të Bundesligas mposhtën në javën e parë të kampionatit, Schalken me rezultatin e thellë 8-0, duke treguar se edhe këtë sezon janë pretendentë për fitimin e titullit.

Pjesa e parë e sfidës u mbyll në avantazh të tre golave, ndërsa në të dytën Bayern realizoi edhe 5 gola të tjerë, ku një prej tyre ishte tepër i veçantë.

Thomas Mullur realizoi golin ne 200 me fanellën e Bayern Munich. Sulmuesi 31 vjeçar mori një asist me finte nga Leëandoëski dhe me një goditje të fluturimthi dërgoi topin në rrjetë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco