Bayern argëtohet me Schalken, bavarezët i 'shkërmoqin' 'minatorët' me goleadë

Bayern argëtohet me Schalken, bavarezët i 'shkërmoqin' 'minatorët' me goleadë

22:35, 18/09/2020

Në hapjen e sezonit 2020-2021 Bundesliga, Bayern Munich dhe Schalke 04 u përballën me njëri-tjetrin këtë të premte në mbrëmje. Dhe në Allianz Arena, bavarezët fituan lehtësisht me rezultatin 8-0!

Tripletë nga Gnabry dhe golat nga Lewandowski, Goretcka, Muller, Sane dhe Musiala kompletuan një triumf terrorizues të Bayernit. Për transferimin e bujshëm të Lëroi Sane ai debutoi më së miri në ndeshjen e parë me fanelën e Bayernit duke asistuar dhe dy gola të Gnabryt.

Me këtë rezultat, Bayerni tregon se do të kërkojë të triumfojë kudo edhe këtë sezon.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco