Argjentina grumbullon ‘yjet’ për ndeshjen e parë pas pandemisë

Argjentina grumbullon ‘yjet’ për ndeshjen e parë pas pandemisë

21:06, 18/09/2020

Përfaqësuesja e Argjentinës kthehet për të luajtur një ndeshje zyrtare pas shkëputjes prej pandemisë së Koronavirusit dhe do ta bëjë me Leo Messin në mesin e të grumbulluarve.

“Ylli” i Barçës është pjesë e listës me 30 lojtarë që do të vihen nën urdhrat e Lionel Scalonit.

Ftesë kanë marrë edhe dy “yjet” e Serisë A, Dybala dhe Lautaro Martinez, si dhe Giovanni Simeone i Cagliarit.

Argjentina do të përballet me Ekuadorin më 8 tetor, në shtëpi, dhe më pas do të udhëtojë për transfertën me Bolivinë.

Futbollistët e grumbulluar nga Scaloni:

Emiliano Martínez, Musso, Marchesín, Foyth, Saravia, Pezzella, Balerdi, Otamendi, Nehuén Pérez, Kannemann, Tagliafico, Acuña, Medina, Paredes, Guido Rodríguez, De Paul, Palacios, Lo Celso, Domíng, Domíng Dybala, Ocampos, Nicolás González, Mc Allister, Alejandro Gómez, Correa, Alario, Lautaro Martínez, Giovanni Simeone dhe Pavón.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco