VIDEO/ Super nisje e Bayern Munich, për 19-minuta realizon dy gola ndaj Schalkes

VIDEO/ Super nisje e Bayern Munich, për 19-minuta realizon dy gola ndaj Schalkes

20:56, 18/09/2020

Po luhet në këto ndeshje ndeshja midis Bayern Munich dhe Schalkes, e vlefshme për javën e parë në Bundesliga.

Bavarezët e kanë nisur mjaft mirë sfidën pasi, në vetëm 19 minuta lojë kanë tundur dy herë rrjetën e Leverkusen.

Fillimisht ishte Gnarby që kaloi kampionët e gjermanisë në avantazh, ndërsa në minutën e 19-të Goretzka dyfishoi rezultatin e sfidës.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco