Juventusit i kushton miliona euro largimi i Higuainit

Juventusit i kushton miliona euro largimi i Higuainit

09:22, 18/09/2020

Gonzalo Higuain është larguar zyrtarisht nga Juventusi.

“Zonja e Vjetër” zyrtarisht ka shkëputur kontratën me sulmuesin argjentinas dhe për pasojë kjo do t’i kushtojë 18.3 milionë euro dëm ekonomik.

Juventusi pagoi 90 milionë euro për Higuainin për ta marrë nga Napoli në vitin 2016. Ai tashmë ndodhet në Amerikë dhe sezonin tjetër do të luajë në MLS te skuadra e David Beckham, Inter Miami.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco