Koeman zgjedh përforcimin e ri te Barcelona

Koeman zgjedh përforcimin e ri te Barcelona

08:58, 18/09/2020

Ronald Koeman ka identifikuar një përforcim të ri te skuadra e Barcelonës.

Largimi i Nelson Semedo vazhdon të jetë një mundësi reale, prandaj klubi katalanas dëshiron të sjellë një futbollist të ri në krahun e djathtë duke identifikuar yllin e Ajaxit të Amsterdamit, Sergino Dest, shkruan e përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo”.

Trajneri i ri i Barcelonës, Ronald Koeman njeh mirë kualitetet e Dest duke e ndjekur në Eredivisie te skuadra e Ajaxit.

Dest është futbollist i krahut me tipare shumë sulmuese tipare të njëjta me Dani Alves.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco