Refuzon Suarez-in, Ronaldo zgjedh sulmuesin e ri tek Juventusi

Refuzon Suarez-in, Ronaldo zgjedh sulmuesin e ri tek Juventusi

15:10, 17/09/2020

Cristiano Ronaldo ka kërkuar përforcime të reja tek Juventusi.

Portugezi preferon transferimin e sulmuesit të Romës, Edin Dzeko, i cili është shumë pranë nënshkrimit me bardhezinjtë.

Mediat në Itali shkruajnë se “CR7” ka refuzuar Suarezin pasi mendon se sulmuesi boshnjak do të përshtatet më mirë në Torino.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Agnellit pasi bisedimet me Dzekon janë pothuajse në përfundim dhe sulmuesi pritet të përfitojë 8 milionë euro në sezon ndërsa Roma do të arkëtojë një shumë me vlerë 15 milionë eurosh për shitjen e kartonit të tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco