Zbulohet blerja e madhe që po bën Reali nga Anglia, në fundjavë vjen...

Zbulohet blerja e madhe që po bën Reali nga Anglia, në fundjavë vjen...

08:53, 17/09/2020

Mesfushori Dele Alli nuk është grumbulluar nga trajneri Jose Mourinho në ndeshjen që Tottenham do të luajë në Europa League ndaj Lokomotiv Plovdiv.

Sipas “Telegraph”, Dele Alli do të bëhet futbollisti më i ri i Real Madridit që prej kohësh ka ngjallur interesim për mesfushorin 24-vjeçar. Pjesë e kësaj marrëveshje pritet të jetë Gareth Bale i cili dëshiron rikthimin tek Tottenhami.

Edhe në ndeshjen e fundit në kampionat, atë që Spurs humbi 0-1 me Everton,  Dele Alli luajti vetëm 45 minuta. Trajneri Mourinho e zëvendësoi mesfushorin e talentuar në fund të pjesës së parë dhe sipas mediave Alli do të udhëtojë në fundjavë drejt Spanjës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco