VIDEO/ Uzuni nga ‘ferri’ në ‘parajsë’, kualifikon Ferencvaroshin në Champions dhe feston me shqiponjë

VIDEO/ Uzuni nga ‘ferri’ në ‘parajsë’, kualifikon Ferencvaroshin në Champions dhe feston me shqiponjë

20:50, 16/09/2020

Myrto Uzuni i ka dhënë kualifikimin Ferencvaroshit në raundin tjetër të Ligës së  Kampioneve. Sulmuesi beratas ishte protagonist absolut në fitoren e ekipit të tij 2-1 ndaj Dinamo Zagreb.

25 vjeçari fillimisht shkaktoi një autogol fatal. Megjithatë ai arriti t’ia shpërblejë besimin drejtuesve dhe trajnerit që e transferuan në këtë merkato, duke realizuar golin e fitores për Ferencvarosh.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco