Zënka në fundin e ndeshjes, futbollisti i PSG-së kërkon falje

Zënka në fundin e ndeshjes, futbollisti i PSG-së kërkon falje

22:52, 15/09/2020

Të dielën në mbrëmje, Layvin Kurzaëa ishte një nga lojtarët kryesorë  të përplasjes në fundin e ndeshjes kundër Marsejës. Të gjithë e pamë përplasjen midis tij dhe Jordan Amavi.

Në pritje të një sanksioni të mundshëm, mbrojtësi 28-vjeçar kërkoi falje në rrjetet sociale.

Image

“Kur ju jeni një lojtar i niveleve të larta, nuk keni të drejtë të bëni të tilla sjellje. Ndonjëherë dëshira për të mbrojtur shokët na bën të dalim nga situata, por më e rëndësishmja është të jemi të vetëdijshëm për këtë, të kërkojmë falje. Më vjen keq për pamjet që u kam përcjellë njerëzve që ndjekin ndeshjen dhe veçanërisht fëmijëve që ëndërrojnë të bëhen futbollistë profesionistë. Ne jemi një ekip i bashkuar, një familje dhe do të jemi gjithmonë bashkë. Ky është Parisi ”, shkroji futbollisti në twitter.

 

Image

ImageImage

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco