Lamtumirë Reali! Gareth Bale pranon ofertën e klubit të ri

Lamtumirë Reali! Gareth Bale pranon ofertën e klubit të ri

13:06, 15/09/2020

Gareth Bale është pranë rikthimit në Premier League.

“The Times” raporton se sulmuesi uellsian ka pranuar ofertën e Manchester United të cilët ngushëllohen me Balen pasi dështuan në tentativën për të transferuar Jadon Sancho nga Borussia Dortmund.

Bale është jashtë planeve të trajnerit Zinedine Zidane për sezonin e ri prandaj është në dispozicion për një klub të ri.

Mbetet të shihet nëse marrëveshja do të finalizohet në bazë të huazimit apo Manchester United do të pranojë të paguajë kompensim për shërbimet e ish yllit të Tottenham Hotspur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco