Më në fund Interi kryen transfertën e bujshme, sjell në Milano...

Më në fund Interi kryen transfertën e bujshme, sjell në Milano...

08:35, 15/09/2020

Arturo Vidal do t’i bashkohet Interit.

Klubi zikaltër do ta kompletojë transferimin e mesfushorit të Barcelonës. Fabrizio Romano nga Sky Sport raporton se Nerazzurrët në orët e ardhshme do ta finalizojnë transferimin e futbollistit kilian.

Marrëveshja me futbollistin është arritur disa ditë më parë dhe Vidal pritet që së shpejti të mbërrijë në Milano.

Vidal do të rikthehet në Serie A ku kaloi një aventurë të suksesshme te skuadra e Juventusit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco