ZYRTARE: Rakitic transferohet te Sevilla

ZYRTARE: Rakitic transferohet te Sevilla

15:05, 01/09/2020

Sevilla ka transferuar mesfushorin kroat Ivan Rakitic nga Barcelona me një kontratë dy-vjeçare.

Klubi andaluzian ka konfirmuar se ata kanë arritur një marrëveshje me Barcën të martën e cila do të shohë 32-vjeçarin të kthehet në ‘Ramon Sanchez-Pizjuan’ përpara sezonit të ri.

Sevilla do t’i paguajë klubit katalanas 1.5 milion euro + 9 milionë të tjera si bonuse. Mesfushori kroat u largua drejt Barcelonës në verën e vitit 2014, dhe pati relativisht aventurë të mirë, duke fituar pothuajse të gjithë trofetë e mundshëm.

Rakitic ka bërë një përpjekje të rëndësishme ekonomike për t’u kthyer në Sevilla, duke përmbushur gjithashtu dëshirën e gruas së tij, Sevillian Raquel Mauri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco