Chelsea i tregon Interit çmimin e shitjes së Kantes

Chelsea i tregon Interit çmimin e shitjes së Kantes

13:04, 01/09/2020

Antonio Conte është duke e kërkuar me ngulm transferimin e N’Golo Kantes nga Chelsea.

Trajneri italian e njeh shumë mirë mesfushorin francez, pasi që të dy ishin takuar te The Blues.

Conte i ka bërë me dije Interit se e dëshiron transferimin e Kantes, ndërsa Chelsea u ka treguar italianëve çmimin e lojtarit.

The Blues nuk do të lejojnë largimin e tij pa paguar Nerazzurët 95 milionë euro për kartonin e tij.

Conte, që ka drejtuar blutë në Ligën Premier në sezonin 2016/17, dëshiron po ashtu të transferojë Emerson Palmierin dhe Olivier Giroudin.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco