Ibra: Me numrin 21 nuk u ndjeva si Ibra i vërtet, jam këtu për ta çuar Milanin...

Ibra: Me numrin 21 nuk u ndjeva si Ibra i vërtet, jam këtu për ta çuar Milanin...

22:30, 31/08/2020

Në një prononcim për mikrofonat e MilanTv , Zlatan Ibrahimovic komentoi rinovimin me Milanin dhe foli gjithashtu për sezonin e ardhshëm: Unë gjithmonë jam ndjerë pjesë e Milanit edhe kur kam luajtur me skuadra të tjera sepse këtu gjithmonë më kanë trajtuar mirë. Kur arrita për herë të parë në Milano buzëqesha, diçka që nuk e kam bërë kurrë më parë. Ndihem si në shtëpinë time dhe nuk ndihem se kam qenë larg ”.

Zgjedhja e fanellës : “Unë zgjodha fanellën me numrin 11 sepse tifozët e Milanit më njohin me këtë numër. Me numrin 21 nuk u ndjeva si Ibrahimovic i Milanit të parë, kështu që kërkova që ky numër të ndihej si më parë. "

Zgjedhja për tu rikthyer te Milan : “Kam ardhur këtu për ta çuar Milanin në nivelet që e meriton. Unë bëj gjithçka për të arritur qëllimet e vendosura. Ne duhet të punojmë shumë. Në 6 muajt e fundit kemi treguar se çfarë duhet bërë për të arritur qëllime të caktuara. Sidoqoftë, nuk duhet të harrojmë se nuk kemi fituar asgjë. Në kokën time qëllimi është gjithmonë të fitoj diçka. Këtë sezon duhet të fitojmë "

Rinovimi : "Unë dua të falënderoj klubin dhe trajnerin për besimin që më japin. Ata bënë gjithçka për të më mbajtur në Milano. Në 6 muajt e fundit kam treguar se mosha nuk ka rëndësi. Në pushime kam biseduar shumë me klubin dhe Unë pashë të ardhmen time në Milano. Unë mendoj vetëm për futbollin dhe ndihmën e ekipit për të kënaqur tifozët. "

Sezoni i ardhshëm: “Duhet të punojnë dhe të besojnë siç kemi bërë në periudhën e fundit. Të luash me krenari dhe besim, duke kujtuar se kur vesh fanellën e Milanit është një privilegj i madh, por në të njëjtën kohë burim presioni. E gjithë skuadra bëri mirë dhe kuptoi se çfarë duhet për të arritur në majë. Tani duhet të punojmë mirë që nga dita e parë ", tha Ibra.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco