Shpërthen Pique: Barcelona ka nevojë për ndryshime, jam i pari që pranoj të largohem

Shpërthen Pique: Barcelona ka nevojë për ndryshime, jam i pari që pranoj të largohem

23:34, 14/08/2020

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerhard Pikque, është i tronditur nga humbja katastrofike 8-2 që katalanasit pësuan në gjysmëfinale ndaj Bayernit.

I nervozuar me disfatën dramatike, Pique nuk u kursye, duke u shprehur: “Klubi ka nevojë për ndryshime, e kemi prekur fundin. Nëse klubi ka nevojë të sjellë gjak të ri, unë jam i pari që pranoj të largohem. Është një ndeshje e tmerrshme, është e turpshme… Në Evropë nuk mund të dalim kështu, nuk është as hera e parë e as e dyta, shpresoj të shërbejë për diçka”, u shpreh Pique.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco