Zyrtare: Willian firmos me Arsenal

Zyrtare: Willian firmos me Arsenal

11:15, 14/08/2020

Tashmë është zyrtare. Willian është lojtar i Arsenal.

Lajmin e ka dhënë skuadra angleze me anë të një postimi në faqen zyrtare të klubit.

“Klub i ri. Ngjyra të reja. Fillim i ri”, thuhet në postimin e Arsenal.

Mesfushori brazilian, është transferuar te “Topçinjtë” falas, pasi kontrata me klubin e Chelseat i kishte përfunduar.

Willian ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me ‘Gunners’.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco