FOTO/ Atalanta-PSG, nota e Berat Gjimshitit. Ja kush ishte më i miri i çerekfinales

FOTO/ Atalanta-PSG, nota e Berat Gjimshitit. Ja kush ishte më i miri i çerekfinales

23:29, 12/08/2020

Atalanta luajti kundër PSG-ndeshjen e vlefshme për çerekfinalet e Champions League, shkruan Syri.net.

Kampionët e Francës u kualifikuan me mjaft vuajtje, teksa iu deshën minutat e fundit për të shënuar dy golat, që i dhanë biletën e gjysmëfinales.

Pasalic realizoi i pari për italianët (26’), ndërsa Marquinho (90’) dhe Chuopo-Moting (90+3’) kualifikuan në gjysmëfinale parisienët.

Berat Gjimshiti doli nga loja i dëmtuar në minutën e 60’-të, teksa u vlerësua me notën 6.7.

Më i miri i takimit ishte Neymar, i cili edhe pse nuk shënoi, mori notë 9.7.

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco