Mbyllen pjesët e para në Barça - Napoli dhe Bayern - Chelsea, ja kush kualifikohet deri tani

Mbyllen pjesët e para në Barça - Napoli dhe Bayern - Chelsea, ja kush kualifikohet deri tani

21:54, 08/08/2020

Kanë përfunduar pjesët e para në dy takimet e kthimit të vlefshme për 1/8-at e finaleve të Champions League mes Barcelona - Napoli  dhe Bayern Munchen - Chelsea, shkruan Syri.net.

Katalanasit po fitojnë me rezultatin 3-1 përballë napoletanëve në “Camp Nou”. Ndeshja e parë në “Sao Paolo” është mbyllur 1-1 dhe kështu me këtë rezultat në raundin tjetër kualifikohen blaugranët.

Fitore po regjistron edhe Bayern Munich. Bavarezët po mundin blutë e londrës me rezultatin 2-1. Edhe Bayern e ka të sigurt kualifikimin, pasi në ndeshjen e parë në “Stamford Bridge” kanë fituar me rezultatin e thellë 3-0.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco