VIDEO/ Messi magjik, i shënon supergol Napolit

VIDEO/ Messi magjik, i shënon supergol Napolit

21:29, 08/08/2020

Barcelona dhe Napoli po luajnë në “ Camp Nou” sfidën e kthimit të vlefshme për 1/8-at e finaleve të Championsit, shkruan Syri.net.

Katalanasit kanë arritur të shënojnë edhe golin e dytë përballë napolitanëve, duke bërë një hap të madh për në raundin tjetër në Champions League.

Në minutën e 23’ ishte Lionel Messi që me një veprim të bukur individual mposht portierin e Napolit David Ospina.

“Pleshti” arriti të shmang të gjithë mbrojtjen e italianëve dhe me një gjuajte të bukur arrin të ja dërgoi topin portierit në cepin tjetër të portës.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

Denonco